KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16673024

nr 1667 3024

Ulla Wachtmeister

(1926-2013), Sverige

Oljemålning, "Painting the goldfish". Signerad. Olja på duk, 76x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x55 cm

Ulla Wachtmeister, svensk konstnär född i Skövde 1926, död 2013 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 9 december 2024
kl 18:11:58

  • Tema
  • 9 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ulla Wachtmeister

Läs mer om Ulla Wachtmeister